Tri kľúče II.

Zachovajte harmóniu v oboch, v radosti a v sužovaní, v šťastí a v zármutku. Vždy odpusťte a odpovedzte s láskou na nenávisť. Len touto cestou zvíťazíte nad zloprajnosťou.

 Vaše myšlienky sú vaše deti. Môžete urobiť každú z nich krásnou. Každá myšlienka sa môže stať tvorivým úsilím cieleným k dobru. Vždy pamätajte, že sila myšlienok je veľmi veľká. Buďte pripravení použiť toto na prospech sveta.

Buďte určití vo všetkom, pravdiví a presní vo svojich skutkoch. Ináč nemôžete byť poverení dôležitou úlohou.

Život môže plynúť cez vás v celej svojej žiare a plnou silou. Nedovoľte nedôležitým veciam oslabiť vašu vytrvalosť v dosiahnutí cieľa.

Láska je mocná sila, ktorá živí existenciu všetkého vo Vesmíre. Láska je sila udržiavajúca svet: všetko, čo je pre ňu vykonané, zaručuje právomoc univerzálneho zákona. Len s láskou ku všetkým môžete poraziť zlo. Prineste lásku všade tam, kam idete. Skoro porozumiete, ako vám pomôže na všetkých vašich cestách.

Buďte čistými a nech z vás vyžaruje láska  tak, ako vôňa vyžaruje z kvetu. Rozhodnite sa pevne a neochvejne byť vyjadrením lásky a ochoty pomôcť všade, kdekoľvek môžete. Nech je váš život lúčom radosti pre ostatných. Nájdite vo svojej duši diamanty, ktoré  môžete vložiť do pokladnice spoločného dobra.

Ak máte viac poznania ako niektorí vaši priatelia, nebuďte pre to nevidomo pyšní, nepreukazujte nadradenosť, ale namiesto toho, podeľte sa s vašim poznaním, ak je to vhodné v danej chvíli.

Pamätajte, že každá minúta vášho života má účel. Buďte schopní porozumieť tomu. Ak máte ťažkosti s výberom práce alebo povolania, poraďte sa so staršími priateľmi.

Vyvarujte sa prázdnych minút. Dovoľujú lenivosti prevziať vládu. Hodiny a dni môžu byť utvorené z prázdnych minút, avšak úloha skutočného človeka je veľká. Život má určite mnoho stránok a je zaujímavý. Múdro strávenými minútami môžete tkať pravdivú a krásnu látku vašej duše.

Preto skúste vyplniť každú minútu vášho života prácou, poznaním alebo čistými myšlienkami.

Nech vám neúnavná práca prinesie radosť a nech oheň tvorivosti nezahasiteľne osvieti vašu cestu.

Pokúste sa udržať vaše myšlienky v úplnej čistote a venujte viac pozornosti tomu, čo môžete urobiť k vylepšeniu  životov ľudí a k zmierneniu ich utrpenia.

Príroda prekypuje posvätnými, čírymi darmi a čaká na nádoby. Nech je vaša duša iskrivá a kryštáľovo čistá pre prijatie týchto darov. Staňte sa lúčmi svetla, zanechajte svet prázdnych snov a použite svoju energiu k nepretržitému stúpaniu smerom nahor.

Nech vaša duša vždy vyžaruje svetlo a šťastie, vrúcnosť a súcit, dynamizmus a túžbu pomôcť blízkym. Potom pocítite, ako ťažké úlohy strácajú svoju váhu a chmúrne rúcho utrpenia sa obráti v snehobiely závoj čistej, trblietavej radosti.

Buďte opatrní a blahosklonní vo vašich súdoch o ľuďoch, pretože aj vy sami ste skôr nedokonalí. Buďte k sebe striktní a neúnavne pracujte na náprave vašich nedostatkov.

Vo svojom živote budete čeliť mnohým skúškam. Iba prostredníctvom nich nadobudnete neohraničené poklady. Aby ste boli schopní úspešne zvládnuť tieto skúšky, odejte sa múdrosťou, vytrvalosťou a vierou v seba samých.

Ak ste zlyhali, nestrácajte odvahu. Skleslosť iba oslabuje vaše sily a spomaľuje váš vnútorný rast. Namiesto toho, zozbierajte svoje sily a určite najlepšiu stratégiu pre ďalšiu činnosť. Týmto spôsobom zvýšite svoju pevnosť a znásobíte svoje sily.

Premeňte každý nezdar a horkú skúsenosť na najhodnotnejšie ponaučenie, ktoré pre vás bude v budúcnosti slúžiť ako vodiace svetlo.

Každá prekážka na vašej ceste vám ukáže, čo musíte zdokonaliť, aby ste boli plne pripravený k ďalšiemu zápasu.

Avšak, počas tohto zápasu vždy pamätajte na blaho tých, ktorí sú blízko vás. Vyvarujte sa kúpy vášho blaha za cenu prinášania utrpenia týmto blízkym. Takýto prospech je nemilosrdný a nestály.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s