Koniec Kali Jugy

Vymieranie ľudského a živočíšneho druhu, ako aj vyčerpanie produktívnych síl prírody naznačujú koniec Kali Jugy*. Tento proces prebieha pred vašimi očami, no len nemnohí si dajú námahu, aby si povšimli tento kozmický jav. I vy ste niekedy naklonení pripisovať náhodnosť znameniam strašného zákona, vyzvaného v činnosť ľudstvom. Zdá sa, že je nemožné nevidieť, čo sa deje v posledných rokoch! No ľudia sa neustále upokojujú v úteche včerajška a ak niekde uvidia príznaky hrôzy, upadajú do zvieracieho strachu. A medzitým, nikto nevníma slovo o srdci. A tak, veľká spásonosná substancia zostáva bez použitia.
Prajete si zhromaždiť Naše rozhovory pre všeobecné blaho, nech je teda tak, no čítať ich nebude viac, ako je prstov na vašej ruke. Mnohí prelistujú knihu a s detským úsudkom sa usmejú nad Srdcom, Armagedonom a vyčerpaní produktívnych síl. V skutku, to isté sa dialo už neraz. To isté sa musí zopakovať a možno si len priať, aby sa ukončenie Kali Yugy nezmenilo v Koniec!

Úryvok z knihy: Srdce, 474

*Kali Juga – Kalijuga (Sanskrit: कलियुग), Kali Yuga, známa tiež ako Temný vek je v hinduistickom cyklickom poňatí dejín ten najnižší zo štyroch vekov vývoja sveta, ktorý končí degeneráciou ľudí, úpadkom a úplným zničením. Hovorí sa, že žijeme na samom konci tohto cyklu. Viac vo Wiki

painting_id14-NKR_Armageddon

N.K.Rerich – Armagedon, 1936 (Армагеддон, 1936)

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s