Tri kľúče I.

Moji drahí mladí priatelia,

 Tieto tri veľkolepé kľúče nie sú uložené na iných planétach, ani nie v iných nadpozemských svetoch, ale medzi nami. Ich prijatím  však, získate niečo, čo možno porovnať len k týmto svetom. Je rozumné odmietnuť tieto kľúče? Určite nie. Preto nestrácajúc čas, pôjdeme k nim.

V mene mojej lásky k Vám,  pripomiem Vám cesty vedúce k zvládnutiu týchto kľúčov.

Ich pomenovania sú Láska, Krása a Poznanie. Uvedomte si tieto cesty, ujmite sa ich a ukážte ich druhým.

V každom skutku preukážte pohyblivosť, lásku a bdelosť. Skúste byť múdrym sochárom v utváraní seba a tým aj iných, vyvarujte sa byť tvárnou hlinou v rukách nesprávnej spoločnosti.

Voľte dobrých priateľov k zlepšeniu vašich dobrých vlastností prostredníctvom stretávania sa s nimi;  čítajte s nimi dobré knihy; robte rozhodnutia, skúste pamätať na všetko najlepšie a vnášajte to do života.

Vyviňte v sebe úmysly a plány pre tvorbu krásneho, zámerného a rozumného života, plného práce a harmónie v spojitosti s vonkajším svetom.

Buďte si vedomí, že každou hrubou myšlienkou, slovom alebo skutkom porušujete posvätné práva, ktorými ste  vy, ako každé iné stvorenie, boli obdarení prírodou.

Rozviňte v sebe stálosť a vytrvalosť a nerozptyľujte sa počas vašej práce. Ak je práca nudná, ale potrebná, trpezlivo ju dokážte priviesť to konca. Bude to oveľa ľahšie, ak prevezmete každú úlohu s radosťou. Nie ste bábkou alebo hračkou mechanicky vykonávajúcou pohyby, ale rozumní ľudia. Preto ste zaviazaní zaobchádzať s každou prácou múdro, s úctou a s láskou.

Pokúste sa očistiť svoju reč od prázdnych a nezmyselných slov. Nech je váš prejav číry, presný a stručný.

Zanechajte miesto plné prázdnych nízkych rozhovorov  v hneve a nenávisti, kde vládne súperenie, škodlivá zábava a nerozumnosť.

Ak ste sa rozhodli odpočívať, uistite sa dopriať počas minút uvoľnenia vašej mysli a telu  príjemnú zábavu oslobodenú od záťaže.

Nenáhlite sa. Vykoreňte klamstvá. Buďte úprimní a vľúdni. Vyviňte v sebe zmysel šľachetnosti,  počas stretávaní s ľuďmi buďte jednoduchí a slušní. Pocit strachu by vám mal byť tiež neznámy.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s