Každá myšlienka radosti už je liečivým počiatkom

Urusvati* vie, že osvietenie radosti a lásky je silnejšie ako prezretie, ktoré je výsledkom utrpenia – no, neustále sa poukazuje na to, že práve utrpenie je tým, čo očisťuje človeka.
Ako sa mohlo stať, že človek nevie, ako využiť najmocnejšie z osvietení? Odpoveď je jednoduchá – utrpenie zasieva človek v hmotnom svete a ono čiastočne preniká i do Jemného Sveta. No čistá radosť a láska žijú v Ohnivom Svete a zriedkavo bývajú pochopené človekom. Avšak pri nasledujúcej evolúcii ľudia porozumejú, kde je ich poklad a obrátia sa k svetlému všelieku.
Uprostred nových úspechov vedy bude poukázané na silné emócie radosti a lásky. Nech sa ľudstvo postupne priblíži k svetlým hnacím motorom a pochopí, že každá myšlienka radosti už je liečivým počiatkom. Dokonca aj uprostred zármutkov je možné nachádzať prejavy lásky a súcitu. Nech tieto míľniky pomôžu unavenému pútnikovi. Umožnite vedcom ukázať, ako rytmus radosti poskytuje nárast psychickej energie. Nech veda objasní, ako uzdravuje sila radosti.
Nevedomí povedia, že takáto rada nie je nevyhnutná, pretože ľudstvo hynie v utrpení. Iba nevedomý môže navrhovať ušpiniť sa v mračne, len sa neobrátiť ku hľadaniam Svetla. Iba neznalý môže povedať, že človek sa nikdy nenaučí využívať energiu mysle.
Je nutné sa zanietene upriamiť k obnoveniu života. Každý môže pomýšľať o hrdinstve, o radosti, o vznešenej láske. Každý môže premýšľať o prekrásnom Nadpozemskom Živote. Každý môže nadobudnúť moc dosiahnuť uzdravujúci liek a šíriť takéto emanácie na všetko vôkol.
Mudrc hovoril: „Žiaľ je prechodný, radosť je nezničiteľná. Milujte svetlo a ľúbte Prekrásno, “- takto Mysliteľ smeroval žiakov ku najjednoduchšiemu riešeniu.

Úryvok z knihy Nadpozemské, §732

*Urusvati – duchovné meno E.I.Rerichovej

painting_id544-NKR_Mysly_(Mysly_Aum)

N.K.Rerich – Мысль (Аум),  (Myseľ (Aum), 1946)

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s