Náhody neexistujú

Neexistujú žiadne náhody. Všetko má svoju príčinu. V Jemnom Svete je vidno reťaz tak nazývaných “náhodností”. Pri spojení so Mnou sa vytvára ochranný kruh, o ktorý sa rozbíjajú vlny zraku neviditeľných dejov a ktorý chráni pred týmito „náhodami“. Všade za vami nasleduje (Moja) ostraha. No len úplné uvedomenie ochrany poskytne najsilnejší následok. Proces uvedomenia je mimoriadne dôležitý, pretože vovedie do sféry aury potrebné energie. „Veríš?“ – to je podmienka pre prijatie potrebných energií. Viera, dôvera, doznanie, prijatie sú javy rovnakého druhu. Uvedomenie si ochrany chráni pred náhodami, rovnako ako nepretržité spojenie so Mnou ich vylučuje. Čím silnejšie je toto poznanie, tým silnejšia je ochrana, pretože uvedomenie znamená jednak dopustenie i prijatie. Bez podmienok prijatia je veľmi ťažké pomôcť.
Vzorec: „Veríš?“ vyžaduje takúto otvorenosť vedomia a srdca pre nerušené prijímanie vyšších energií. Takto, možno seba otvárať Svetlu alebo tme, osvojovať si a prijímať zodpovedajúci stupeň otvorenosti.
Potrebujem úplné otvorenie vedomia a srdca smerom k Lúču Pomoci. Stupeň dôvery určuje silu pôsobenia Lúča. Dôverujte v moc Lúča. Odmietajúci pripravuje sám seba o blaho, pretože zbavuje Lúč možnosti preukázať účinok. “A nemohol vykonať veľa zázrakov kvôli neviere v nich,” – je jav, založený na pôsobení zákona, podmieňujúceho prijatie vyšších energií.
Stáva sa tiež, že zlomená ruka alebo noha je výsledkom vzdorovania zákonu. Násilie proti slobodnej vôli je neprijateľné, hoci i s prospešným cieľom. Keď túžba vychádza zo srdca a vedomie je otvorené v ústrety Lúču, jeho moc rastie v súlade so silou uvedomenia. Odmietanie je smrteľné, pretože ubíja možnosť vyšších vnímaní a pripravuje ich o možnosť prístupu.

Úryvok z knihy Hranice Agni jógy 1961, 043.

Guga_Chohan_23

N.K Rerich – Гуга Чохан. # 23 (Guga Čochan), 1931

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s