Zopár rád

Nemusíš robiť nič, nikto ťa nenúti niečo urobiť – to, čo urobíš svojim slobodným rozhodnutím má pre teba a vesmír obrovský zmysel. Buď zodpovedný vo svojich rozhodnutiach. Vezmi svoj život ako jednu veľkú zodpovednosť.

Popros o pomoc, bude ti podaná pomocná ruka.

Odpovedaj s láskou a pochopením na neporozumenie vôkol. Neodsudzuj a nevynášaj unáhlené súdy, pretože súdením sa zaviažeš odsúdenej čiastke života.

Prijmi samého seba, aký si. Odpusti samému sebe, odpusti blízkym, odpusti ľuďom vôkol teba.

Pozorne počúvaj, čo hovoríš, analyzuj svoju reč. Skúmaj svoje myšlienky, pozoruj ich, kam ťa vedú, čo ti sprostredkúvajú.

Skúmaj svoje skutky a reakcie na okolitých ľudí, na okolité udalosti. Jemne udržuj svoje emócie. Smiech, úsmev je vždy najlepší učiteľ a lekár.

Uč sa z každej životnej reakcie, nauč sa z nej najlepšiu lekciu pre seba. Život sa skladá z výhier a z prehier.

Okolie a okolití ľudia sú tvojim zrkadlom. Čo sa ti nepáči a čo posudzuješ na druhých ľuďoch, je súčasťou tvojej povahy. Druhí sú tvoje najcitlivejšie ja.

Buď k sebe úprimný, každý žijúci na zemi vo fyzickom tele je nedokonalý. Buď zhovievavý k svojim nedokonalostiam a k nedostatkom iných. Umožníš takto sebe a druhým slobodne sa rozhodnúť a zmeniť sa.

Používaj skôr jemný prístup k veciam a ľuďom. Oni to skôr či neskôr ocenia a pomôžu ti.

Kvalita a trvácnosť nikdy nevzíde silou. Vo všetkom uplatňuj láskavý princíp. Tie správne veci a ľudia sa postavia postupne na tvoju stranu. Láska je prekrásny magnet.

Nenamýšľaj si o sebe veľa. Je veľa ľudí väčších ako ty. Uč sa s nimi vzájomne zdieľať prítomnosť krásy a lásky.

Nekonečné sú stupne rozvoja človeka. Uvedomelý človek je malým atómom vesmíru. Stále sa teda učíme stať sa malinkou časticou uvedomeného vesmíru.

Nepriateľov vezmi zhovievavo. Je lepšie urobiť z nepriateľov priateľov ako zväčšiť si počet nepriateľov. Nepriatelia, ktorí ťa majú stretnúť ťa istotne stretnú. Buď konzistentný vo svojej pravde a vo vnútornom vedení.

Pozoruj a uč sa od prejavov prírody. Pre pozorný zrak príroda odkrýva množstvo múdrosti, harmónie a inšpirácie.

Rozhodne, ale múdro, sa postav na ochranu princípu, pre ktorý si sa rozhodol. Pre mnohých je týmto princípom svetlo, pravda, dobro a krása.

Vnímaj všetko vôkol seba ako energetické procesy. Procesy sú deje prebiehajúce vo vesmíre, vôkol teba a v tvojom vnútri. Za každým procesom stojí vždy jedna z dvoch síl, svetlo, alebo tma.

Buď svedkom pôsobenia týchto dvoch princípov v tebe a vôkol teba. Uč sa rozlišovať medzi týmito dvoma princípmi. Ticho vo vnútri pomáha rozlišovaniu.

Všetko, čo urobíš je chápané vesmírom ako slobodná vôľa. Zodpovednosť, idúca v ruke so svedomím však pomôže postupne rozlíšiť medzi inšpiráciou svetla a tmy. Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú.

Ochraňuj slabších a tých, ktorí pre svoje neporozumenie súčasným dejom zablúdili. Je množstvo dobrých ľudí, ktorí sú zmätení zo súčasných dejov. Tvoj vnútorný zrak a jemnocit, tvoje srdce, ti napovedia, kedy môžeš pomôcť.

Všetko sa mení. Tak ako v prírode, nie je nič stále a mení sa, tak isto i ty sa meníš. Všetko sa mení. Ako rastieš, prijmi skutočnosť, že sa meníš. Máš právo sa meniť.

Fyzické a duševné bolesti, ktoré ťa sprevádzajú na tvojej ceste duchovnej premeny ber s vedomím nadhľadu. Princíp obety, obetavosti je nežný princíp vesmíru. Dôveruj vo svojej obetavosti vesmíru.

Cesta premeny je skôr nepríjemná ako, pohodlná. Rátaj na ceste s nepríjemnosťami a ťažkosťami. Ľahká a pohodlná cesta nevedie nahor.

Všetko zlé sa obráti na dobré. Každá ťažkosť, problém, bolesť má svoje riešenie. Zo všetkých problémov existuje východisko.

Dávaj to, čo je v tebe najlepšie, snaž sa odovzdať svoje poznanie. Slnko dáva teplo a svetlo bez ohľadu na stav vecí. Udržuj však v sebe citlivosť na procesy opačnej strany, pod kameňom je tieň a slnko nesvieti. Určitú pozornosť si však zaslúži aj temná strana. Vždy však dbaj na zachovanie tvojej energie a ochranu tvojho princípu, sily ktoré využijú tvoju nepozornosť sú vôkol pripravené využiť svoj vplyv.

Vesmír rešpektuje tvoje slobodné vedomie. To, čo povieš ty, tak sa stane. Nauč sa jemným prístupom ku skutočnosti učiť od reakcií vesmíru. Tak, ako budeš jednať a myslieť, tak odpovie vesmír. Uvedomením sa v náručí priestoru láskavého vesmíru pocítiš neobyčajnú podporu a ochranu svetlých svetov.

Na čo myslíš, tak bude vyzerať tvoj život. Myšlienka je predchodca skutkov. Upriamením myšlienok na krásu, harmóniu, vzájomnosť, bratstvo, dostáva sa ti od okolia rovnakej odpovede. Myšlienka má veľkú silu. Spolu s tvorivým princípom vesmíru, láskou, tvoria neobyčajný magnet udalostí.

Krása, láska a svedomie sú uložené v ľudskom srdci. Odtiaľto vedie cesta do bratstva ľudských bytostí, do spoločenstva s bratstvom bytostí vesmíru. Odtiaľto vedie cesta k vyššiemu a vyššiemu sebauvedomeniu ako jedinečnej časti vesmíru.

Začnúc pri zemi, pochopiac Zem, odkryje sa vesmír. Neha, láska a poznanie sprevádza odhodlaných na tejto neobyčajnej ceste.

Zopár rád.pdf

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s