Meditácia – Kozmická práca

Usadíme sa pohodlne, zavrieme oči, nezabudneme vystrieť chrbát, rozšírime hrudník, uvoľníme pľúca a pokojným nádychom a výdychom ich napĺňame životodarnou energiou, meniacou celé telo na príjemný pocit sviežosti. S každým výdychom upokojujeme fyzické srdce, už kľudne tlkoce rytmus života, svaly, postupne od nôh až po tvár, sa teplom dychu prehrievajú a všetko napätie z predchádzajúcich dní je postupne odviate vánkom upokojujúcej kolísky pravidelného dychu.

A on sám, vánok pokoja duše, otvára bránu Tvojho vnútra a blízkosť božskej podstaty roztvára Tvoju náruč, Ty spočinieš kľudný, tichý vo vnútri samého seba. A radosť otvára Tvoje srdce, tešiac sa blízkosti drahého Stvoriteľa, celá hruď sa zalieva teplým svetlom, lúče presvitajú cez priestor a ich farebná hra onedlho vytvára jasný, žiarivý kotúč srdečného slnka. Možno Ty vidíš biely, čistý kvet, rozvitý v zelených listoch jemnosti a krásy, alebo Ty vidíš dúhu, spájajúcu nebo so zemou v tisícoch odtieňov chvejúceho sa vzduchu, alebo Ty sa len kúpeš v slnečnom jase zlatistých farieb úsvitu srdca. To láska prišla k Tebe a Ty smelý, milujúci Svet, posielaš ju celému Vesmíru, všetkým živým bytostiam. A ich odpovede ešte víac rozzvučia Tvoje srdce do harmónie spolupatričnosti a jednoty so všetkým živým.

Zachovaj si múdrosť otvoreného srdca, všedné dni sú smädné po láskyplnej jednoduchosti Otca, veď všetci túžia byť milovaní. A kamkoľvek ideš, nes so sebou Otcove svetlo, duch Tvojho Učiteľa Ti napomôže v nesení tohto kahanca. Nech viditeľne svieti, ako slnko, v nezištnej práci pre planétu. Nes v srdci svetlo Otca a vždy, keď vstúpiš do práce, či zamestnania, rozlievaj ho s úsmevom a pochopením Tvojim bratom. Radosť nech je Tvojou spoločníčkou, ona vie ako otvárať srdcia blížnym, len stačí jednoducho, milovať. Maj rád vo svoju prácu, pretože láska sama tvorí nekonečné svety, svety dobra a harmónie. A každá kvapka z Tvojho srdca rozpustí kúsok po kúsku tmu a vytvorí nové, čisté podmienky pre ľudskú spoluprácu.

Snaž sa vniesť do práce všetky časti Ducha. Nech Kultúra, Etika, Láska, premenia Tvoje činy na duchovnú prácu, prácu pre dobro Zeme, pre blaho všetkého živého. Pamätaj, že len láska, porozumenie, ktoré vplietaš v práci pomedzi ľudí majú trvalú hodnotu. Oni prinesú ovocie pokoja a aj keď to možno nevšimneš, Tvoj nezištný čin po čase mení okolitý svet na nepoznanie.

A nezáleží na tom, čo robíš. Duch práce je už taký, nevidí si na ruky, len hľadá toho, komu by pomohol. Nezávisí od druhu práce, veď o čo je lepší mudrc od kováča, keď v ich  vnútri lieta iskra milovania a v ich rukách bdie samotný duch Pomoci? A o čo je lepšie ráno od večera, keď ráno prináša nový deň a večer prísľub zajtrajšieho dňa, ešte krajšieho? Obaja nesú svetlo, preto múdri vždy vraveli, len láska a súcit rozhodujú.

A pamätaj, vždy je s Tebou Tvoj milovaný brat, Učiteľ Tvojej práce, ktorý povedie Tvoje kroky cez labyrint hrubohmotnej práce, a pomôže Ti pozdvihnúť Tvoju prácu pre šťastie Teba a všetkých. Obráť sa na neho tichou prosbou, v ľahkej, či ťažkej chvíli, lebo hneď potom On pošle jemného posla lásky pomedzi Tvoje činy, vykonať posvätné, zázračné dielo.  Spolu s ním, započneš konať ozajstnú kozmickú prácu.

 

A s otvoreným srdcom, vykročíš konať činy pre dobro života, pre dobro Planéty.

 

Uvedomíme si, že o chvíľu bude meditácia končiť, vrátime sa do tejto miestnosti, uvedomíme si svoje telo, zhlboka sa nadýchneme a otvoríme oči.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s