Meditácia – Kde hľadať Učiteľa?

Nájdeme si pohodlné miesto, zavrieme oči, uvoľníme celé telo. Všetky starosti dňa od nás odchádzajú, cítime sa už ľahko, príjemne. Skľudníme dych a akoby sme sa vznášali na hebkej vlne tichej rieky, upokojíme myseľ, zmeniac celé svoje okolie na mierne zátišie rozkvitnutej lúky. V tomto pokoji, pomaly vkĺzneme do nášho vnútra a ihneď pocítime okolo seba vibrácie mieru, kľudu a ticha.

Spomeň si na svoje srdce a Tvoja hruď sa rozžiaruje jasnejším a jasnejším svetlom, to sama tvoja božská podstata osvetľuje svet a dáva mu tak veľmi potrebné, uzdravujúce vibrácie lásky. Tvoje slnko srdca sa zväčšuje, vyplňuješ ním už celý priestor, prežiar ním teraz svoje telo, uzdraviť ho a tak isto pomôž svojim druhom spoločne vytvoriť veľký svetelný lúč , spájajúci nás s Planétou Zem, Kozmom a s milovaným Stvoriteľom.

Vyšli zo srdca lúč lásky do celého Vesmíru, nech všade porozumejú, že tu sa prebúdza Človek, že tu sú ľudia, ktorí pochopili svojej podstate a pomáhať a milovať stáva sa základným princípom  ich života. A skutočne prichádza odpoveď na Tvoje volanie, drahé bytosti z vyšších duchovných svetov prichádzajú byť prítomnými a byť nápomocnými tvojemu rastu, tvojemu učeniu.

A porozumej, ako je potrebné v tejto dobe, dobe konečného zúčtovania síl Svetla a Temna nechať sa viesť Učiteľom. Naozaj porozumej, že v každej chvíli tvojho života, v tvojich skutkoch, myšlienkach majú o teba záujem tieto dve sily. Ty sám sa stávaš svedkom súboja ich energetík, či si to uvedomuješ, či nie. A práve v tejto chvíli prichádzajú ti na pomoc požehnané bytosti, šťastní sprievodcovia, čo radi vezmú tvoju ruku a prevedú ťa životom odhodlane, plného lásky, obetavosti. A tvoje hrdinstvo v oddanosti láske, v oddanosti silám Dobra, narastie ako krídla, preletíš svetom a naplníš bezodné nádoby ľudí túžobne očakávaným nektárom nezištnej pomoci, ovlažiť ich smädné ústa a vysušené pery.

A kde hľadať Učiteľa?

Vo svojom srdci, v čistom úmysle pomoci, čistej myšlienke, v tvojom nezištnom čine pre dobro Planéty a ľudí. Nájdeš ho za prejavmi tvojho Ducha, v tvojej vynaliezavosti, tvorivosti, áno naozaj v Tvorbe je on, premieňajúci tvoje skutky na Krásu a Harmóniu. Hľadaj ho za čistými prejavmi prírody – v šumení lístia, v burácaní mora, či v tichom plynutí rieky.

A predsa, nezabudni sa na neho obrátiť vždy úprimnou prosbou v srdci, pretože pomáhať ti môže len natoľko, nakoľko mu ty dovolíš. A uvidíš s akou radosťou a starostlivosťou o teba poponáhľajú sa ti na pomoc milované bytosti, pomôcť ti prejsť cez prekážky a ochrániť ťa od negatívnych procesov. Buď preto prostý, jednoduchý, srdečný, pretože všetky vlastnosti, ktoré prejdú svetlom tvojho srdca, povznášajú ťa k rukám Učiteľa. A nauč sa celou svojou pozornosťou obracať k jeho prítomnosti v tvojej práci. A on spojí sa s tebou a prevedie ťa životom plným skúseností, prevedie ťa opatrne, rýchlo a krásne.

A keď nitky spojenia s ním budú už pevné, uvedom si aj ty svoju veľkú zodpovednosť za neho, pretože od tejto chvíle stali ste sa jedným telom, ty si on, on je ty.

A vyletíte spolu k nebeským výšinám a budete poznávať nekonečné diaľavy Vesmírov. A nebude konca šťastiu, láske, radosti, pretože u Otca je tvoj vytúžený Domov. Domov, kam vo svojej božskej podstate patríš.

Pomaly sa vrátime späť do svojho tela, uvedomíme si dych, zhlboka sa nadýchneme a otvoríme oči. 

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s