II. – Zámer

Stretávame sa s pohľadmi o nutnosti, či nenutnosti trpieť počas vnútornej zmeny, stretávame sa s niektorými popismi priebehu vzostupu. Vnútorná zmena je naozaj o zbavovaní sa cudzorodých energetických programov; priebeh vzostupu je však o zjemnení a vyššom stave bytosti. Na obidvoch pohľadoch – rozdieloch nezáleží. Nezáleží na nich z hľadiska celkového výsledku.
Najvážnejšie pre nás všetkých je práve obsah, ktorým napĺňame život – zámer. Človek je schopný tvoriť divy a zázraky, pokiaľ má motív, pokiaľ je jeho vôľa posilnená a nezlomná energetikou, dátami „zámeru“.
To nás práve odlišuje od strojových mechanických úkonov a bytostí– v technickej časti riešenia problému sme rovnakí … aj s ostatnými opačne sa orientujúcimi bytosťami, avšak to, čo robí ľudskú myšlienku a čin krásnou, životaschopnou, nepredvídateľnou, tým pádom s absolútnym právom na existenciu – je práve zámer, jemne spojený s energetikou ušľachtilých emócií.
Zámer nás ľudí, je od dávnych čias, spojený energetikou svetla – neosobnej lásky – pretvorený na energetiku želania svetla, blaha, dobra, šťastia, pokoja, harmónie pre osobný, rodinný, občinný, krajinný, pozemský a vesmírny život.
Zámery jednotlivých bytostí, súladné s týmto vesmírnym zámerom, prichádzajúcich na Zem v tomto čase sú ozaj rôzne, len niekoľko: pomoc Zemi, pomoc „ekologickými„ energetickými programami, pomoc skupine ľudí, zjemnenie hudby, literatúry … umenia, zjemnenie hmoty, odpútanie ľudí od hmoty …
Tento zámer je natoľko silná energetika, že ju prakticky nič nemôže zastaviť. Hovoria tomu hrdinstvo – alebo presnejšie „jasno hrdinstvo“. Je to vyšší energetický program, neobyčajne silný a posvätný, podporovaný vyššími energiami a svetmi. Samozrejme, podobné priťahuje podobné, tieto energie ľudia svojim vyžarovaním a kvalitou tiel majú pritiahnuť.
Jasno hrdinstvo je zlučujúci program, podporený láskou, prekrýva všetky javy, myšlienky a činy týchto ľudí. Je to absolútny vyšší princíp. Títo ľudia robia všetko pre tento vyšší hierarchický princíp. Je v ňom významný princíp obetavosti, obeta pre krásu, pre svetlo, pre blaho bytostí, pretože oni už poznali, čo to je cesta za poznaním …
Z hľadiska vyššieho princípu, zámeru, nezáleží, či prechádzame bolesťami alebo nie.
Zámer – ako nadradená energetika ( iste aj mnohé iné) – z hierarchie vesmíru – dohliada nad energetickými procesmi ľudí, v jeho energiách tvoriacich, kontrolujúc, dohliadajúc na odblokovanie, odstraňovanie energetických programov, transformáciu energetických tiel.
Snáď je tu rozumieť, že tu hovorím o hrubo-hmotných procesoch, tu na Zemi, premene hrubej hmoty na jemnejšiu.
Bolesť nie je dôležitá, pre človeka žijúceho vo vyššom zámere, v odhodlaní pomôcť ostatným bytostiam. Prosím vedzme, že každý úprimne hľadajúci má vo vesmíre svoj vibračne najbližší vyšší princíp, zastúpený niekoľkými posvätnými zámermi. Len si vybrať, rozhodnúť sa.
Z hľadiska kozmu je bolesť nepodstatná, hoci vo fyzickom tele, v procese premeny hrubo-hmotných tiel je ochrana pred samo-zničením – hlavne samo-vzplanutím – absolútne aktuálna a treba ku všetkým energetickým procesom premeny pristupovať opatrne a zodpovedne. Ale to je už iná vážna diskusia.
Skúsme porozumieť, že vzostup je široká, absolútne široká paleta a súhrn ušľachtilých energií, ktoré človek postupne dosahuje, ako kľúč, k prechodu na vyššiu energetickú úroveň. Táto široká paleta energií zahŕňa aj energie typu dôvera, viera, oddanosť, odvaha, výdrž, rozvaha, miernosť, cit pre mieru, a mnohé iné, ktoré už poznáme.
Stávame sa teda ušľachtilými ľuďmi, v úplne širokej palete svojich ľudských kvalít, zvládajúc i bolesti i nebolesti, prekryjúc ich vyšším zámerom, postupne spĺňajúc predpoklad, ako kľúč – podobné priťahuje podobné – k výstupu – či zostaniu tu na Zemi ako múdre, realizované bytosti.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s