I. – Vnútorná zmena

Najistejším dôkazom našej cesty vzostupu je vnútorná zmena. Položme si otázky a porovnajme, úprimne, lebo úprimnosť je jeden z najvýznamnejších parametrov vzostupu, svoje aktuálne vnímanie s vnímaním pred napr. 12 mesiacmi.
Možno pocítime, že sme citlivejší ku obyčajnému každodennému životu, možno pocítime, že už toľko nesúdime ľudí vo svojej blízkosti, možno pocítime, že nereagujeme podráždene na podnety z vonka ( čo sú nakoniec obrazom našej energetiky) a na podnety z vnútra, možno pocítime, že nás čoraz viacej priťahujú prejavy krásy, umenie, príroda, možno pocítime neopakovateľnú nehu ku drobnému kvietku, alebo nás naplní pocit vďačnosti ku horskému potoku, že tu vôbec je, áno, možno odrazu pociťujeme vďačnosť, že vôbec existujeme, v týchto podmienkach. Možno pocítime, že sa nebojíme žiť, že máme radosť z bytia, že aj jednoduchú každodennú prácu odrazu vieme vykonať s myšlienkou krásy. Možno zistíme, že už nemáme strach …
Možno pocítime, že dokážeme predvídať pomoc pre druhých, odrazu vieme, že tomuto alebo tamtej treba pomôcť, možno pocítime pocit sunáležitosti s blízkymi, s rodinou, možno už nebude robiť problém ich navštíviť, sadnúť si k nim a jednoducho sa smiať a rozprávať sa s nimi.
Najvýznamnejšou mierou nášho vzostupu je ľudská vnútorná zmena. Náš postoj k životu, stať sa ľudským, stať sa človekom.
Nemusíme plniť príkazy, predpisy, postupy. Každý človek je individuálny, na každého platí iný liek. Mierou tvojho cieleného zostupu je schopnosť mať rád život, schopnosť milovať a chápať, lebo láska je pochopenie.

Druhá cesta je v dôvere v správnu cestu ( tu by som odlíšil výraz slepá dôvera), čistému človeku sa nemôže nič zlého stať, i keď absolvuje svoje bitvy, víťazstvá v nich a prehry, stále existuje so svojom “systéme”, znamenajúcom ochranu a podporu vyšších energií, o ktorých vieme, že sú inteligentné a zahrňujúce princípy vesmírnych zákonov, spolu so vše-zahrňujúcou láskou.
Prosím uvedomme si, že každý človek ide novou, neprebádanou cestou, to znamená, že sa overuje každý aspekt bádateľa: odvaha, cit pre mieru, vytrvalosť, porozumenie, schopnosť syntézy, láska … schopnosť intuície, dôvery … mnohé z týchto aspektov sú rozvíjané LEN a LEN vstupom do neznáma … paralela s vykročením do priepasti … v tomto zmysle buď všetko alebo nič. Prosím uvedomme si, že nový svet potrebuje len nové, uvoľnené (slobodné) energie. ( v rámci našej vlastnej jedinečnej skúsenosti.)

Prosím vedzme, že čistota, vydanie sa na jej cestu, nás približujú k jemnejším svetom. Aké energie budeme vyžarovať, takej odpovede sa nám dostane z vesmíru. Žijúc život naplno, bez strachu, plným priehrštím, merajúc svoj vzostup mierou lásky ku všetkému a všetkým, naplňujeme svoju úlohu, ktorú sme si predsavzali.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s