Finále III.

Slnečný vietor, jedná sa o víry, špirálové pravotočivé víry slnečnej energie, prenikajúce úrovňami hmoty vesmíru a dosahujúce Zem v intenzite zaznamenávanej ľudským organizmom, najcitlivejšie pociťované v ľudskom srdci.  

Energetické procesy v človeku prebiehajú v podobnej štruktúre, oheň = oheň, ohnivé telo prenikajúce miechou, spája energetický systém človeka s božskou iskrou, jeho podstatou. Rotuje u väčšiny ľudí pravotočivo, podobne ako slnečný vietor. Identita bytostí vo vesmíre sa určuje podľa rotácie ohnivého tela, v smere slnečného vetra alebo v jeho protismere.

Vezmúc do úvahy silné nárazy slnečného vetra na energetickú sústavu človeka, možno toto vnímať ako „konflikt“ hmotných, nízko a pomaly vibrujúcich vírov organizme človeka, s jasným, mohutným slnečným energetickým oceánom a jeho silnými vlnami.

Tu práve, na tomto rozhraní sa odohrávajú problémy transformácie. Pomalé vibrovanie nižšej hmoty je urýchľované rýchlou frekvenciou energetického vyžarovania slnka, podľa vibrácií slnečného vetra sa roztáčajú celé energetické systémy hmoty a odtiaľ ich hmotné prejavy (atómy, molekuly). Odtiaľ spomínané zohrievanie organizmu. Studené sa stáva horúcim … Zostáva otázka, ako to všetko „prežiť“? Staré východné národy, doporučujú súlad, harmóniu, spoluprácu … Súlad na energetickej úrovni vytvára súlad na úrovni hmotnej. Súlad na energetickej úrovni môže byť rovný s intenzitou a rotáciou slnečného vetra. Slnečný vietor je pravotočivý, my môžeme so svojim energetickým systémom rotovať rovnako pravotočivo.

Ľavotočivé rotácie sú nesúladné a vytvárajú odpor, transformujúci sa do hmoty ako deštruktívny proces.

Podľa tradície Východu sa uprednostňuje v tomto období energia srdca a jeho oheň, ako priama cesta k premene vibrácií energetického systému človeka a odtiaľ hmoty. Energia srdca v sebe spája oheň prvopočiatku Vesmíru s ohňom Slnka ako božskej bytosti. Ohňom srdca sa človek dokáže spojiť so svojim ohnivým telom a s ním transformovať ostatné energetické telá. 

Všetko je to však teória. Ako sa k ohňu srdca dostať? Mnohokrát povedané, jednoduché je pravdou: Milovať život v každodenných situáciách, otvoriť svoje srdce akýmkoľvek prejavom života, vedieť ovládať emócie, myšlienky. Snažiť sa to najlepšie zo svojho vnútra nebojácne realizovať vo svete, s odvahou, statočnosťou, milovať pravdu, jemne a so súcitom ľúbiť blízke bytosti, a odtiaľ všetko živé. S odvahou, aj napriek fyzickým ťažkostiam, pozerať do budúcnosti a vidieť ju žiarivú ako Slnko samo. Takto sa budúce stane prítomným. Sen o zhode, súlade a harmónii sa stane každodennou prácou, otvárajúcou čoraz častejšie srdce, až jeho plameň sa stane nepretržitým.

Hovorí sa o osvietení Sveta. Toto dokáže len oheň ľudského srdca. Pozdvihnutie sveta je možné len v súlade s energetickým vyžarovaním Slnka. Oheň človeka je predurčený splynúť s ohňom Slnka, a ohňom celého Vesmíru. Pri dosiahnutí rovnakého energetického rotovania, s rovnakou alebo podobnou frekvenciou ako slnečný vietor, sa človek stane jedným z jeho lúčov, súladný, silne vibrujúci energetický vír. Podobné sa stane súladným, harmonické frekvencie sa nerušia. Odtiaľto toľko pôsobivých a inšpirujúcich povestí o slnečných ľuďoch, slnečných svetoch.

Poéziu do života, Ohnivá doba je pred nami, Poznanie dáva svoje dary odvážnym a milujúcim, koho srdce je blízke ohňu, cítiace všetko živé vo svete, nemusí sa báť …

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s