Bratstvo III.

Na ceste sa však objaví množstvo ťažkostí. Ťažkosti pôsobia na prvý pohľad zdaním neprekonateľnej prekážky. Múdri však vidia v prekážkach výzvu k vynaliezavosti. Ťažkosti sú takto v spolupráci s Hierarchiou možnosťami. Pri zachovaní vesmírneho zákona slobody, medzi prekážkami jasne žiaria objavené možnosti.

Vynaliezavosť je vlastnosť, ktorá mení zložité podmienky. Byť vynaliezavý, znamená zmeniť prekážky na možnosti duchovného rastu. Karma sa mení na možnosti spolupráce. Pri vedomí bdelej spolupráce s Bratstvom, aj tie najťažšie úlohy strácajú svoje bremeno. Prekážky sa menia na výzvu k obetavosti a hrdinskému činu. Takto sa náklad ťažkostí a karmických dlhov nesie ľahšie a s odhodlaním. Pre Dobro Vesmíru, prekážky sú prekonávané veľkými duchmi s veľkou láskou a porozumením aktuálnych okolností, vytvorených karmou.

Ťažkosti, zmenené na možnosti, sú cestou k ohnivému Svetu. Všetky prekážky sú neopakovateľnou možnosťou mnohému sa naučiť a získať vzácne duchovné kvality.

Oheň života pretvára svoje deti vo vyhni lásky. Je možné sa naučiť všetkému a prísť na koniec svojej cesty. Nepokojný duch sa nakoniec upokojí a ukončenie pozemských ciest sa podobá utíšeniu jazdy splašeného záprahu vedomia. Múdry jazdec, tak osedlajúc myseľ a vedomie, vráti sa Domov.

Duchovné oslobodenie nie je žiaden abstraktný, či nedosiahnuteľný koncept. Práve naopak, je možné ho dosiahnuť prostredníctvom úprimnej snahy a osobného úsilia práve teraz, v tomto svete, v tomto živote. Tí, ktorí sú na tomto svete činní skrz inšpiráciu a vedenie Vyšších svetov, nežijú v ústraní ani v izolácii. Podieľajú sa na spoločenskom živote a majú jedno spoločné: jednajú pre blaho celého Stvorenia.

Mnohí tak prišli na Zem, aby dokončili svoju prácu. Práca sa podobá na kruh, pokračuje v nekonečných špirálach ku dokonalosti. Ako málo treba na ukončenie svojej práce pre tento závit evolučnej špirály. Odvahu, statočnosť, úprimnosť k sebe samému, široké, súcitné srdce a schopnosť neutíchajúcej práce pre dobro Vesmíru. Súhrnom týchto kvalít je potom múdra myseľ, schopná rozlišovať a poznávať.

Ohnivý svet roztvorí pre vrúcneho človeka svoju bránu. Každý cestovateľ nesie v podvedomí svoje predurčenie, svoju karmickú úlohu. A každý z nich, zapĺňa svojim jedinečným zreteľom mozaiku zámeru Vesmíru.

Srdce, prekrásne srdce, volá do života, priatelia. Zostať v živote a byť pripravení kedykoľvek pomôcť. Zostať v živote, vnášať to najlepšie do mozaiky bytia. Slnko života, modrý plameň Ducha, biele vedomie, zostanú s človekom ako pomoc z Vyšších svetov. Tieto energie prenikajú plášťom Planéty a menia hmotné vzorce Zeme. Hmota na Zemi sa transformuje na súhlasný vír slnečného Svetla. Podobné zostáva s podobným, nesúhlasné sa oddeľuje, idúc tak svojou cestou.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s