Bratstvo II.

Mnohí ľudia na Zemi nesú so sebou posvätný zväzok s Hierarchiou. Počas svojich pozemských vtelení sa zúčastňovali na práci významnej pre Hierarchiu. Mahátmovia, Veľké duše, majú odveky na Zemi svojich žiakov. V každodennom živote, v očiach jedinečných umelcov, vedcov, otcov, matiek, osamelých ľudí a ľudí uprostred davu, možno vidieť jasný záblesk svetla, spájajúci Krásu Vesmíru s ich osobným životom. Bytie sa takto potvrdzuje vo svojej rozmanitosti. Nikto nie je menší alebo väčší. Každý svojou prácou, svojou jedinečnou cestou, nesie posvätný dar samého seba do Cieľa. Tým cieľom je rodina bytostí Vesmíru Praotca a neutíchajúca pomoc všetkým ostatným.

Vo všetkých vekoch sa tradícia odovzdávala cez starších. Ustálené, zemské telo je schopné predávať vesmírne prúdy, zostávajúc na Zemi, duchom v spolupráci s Vesmírom.

Mladosť, nadšenie, objavovanie, tvorivosť, sebaurčenie, nové myšlienky, vnímanie ideálu, statočnosť, obetavosť, súcit, pochopenie, súlad, vnímavosť, milovanie, úsmev, krása okamžiku, vznešenosť, spolupráca, bratstvo, odvaha, cit pre pravdu, oddanosť, hrdinstvo, evolúcia …

Niť sa teraz odovzdáva nositeľmi krásneho života. Zem sa spája s ďalekými svetmi cez ľudské srdce.

Svet Bratstva je dosiahnuteľný ľudskými možnosťami. Je to svet ohnivých energií, Ohňa, svet bezpodmienečnej lásky, múdrosti a pochopenia. Je to svet slobody, jedinečnosti a práva na výhradný duchovný rozvoj bytosti. Je to svet prostého ticha, nevyvyšovania sa, jasného myslenia a hlbokého porozumenia. Svet múdrosti, poznania a slnečného Svetla.

Mladí duchom, nositelia Ducha, sa identifikujú s týmto svetom. Deti sa rozprávajú s obyvateľmi tohto sveta. Milujúci človek poznáva tento svet v každodennom živote. Duch nežného Krista je takto vnesený do ľudskej práce, múdre srdce zapĺňa hrude statočných bojovníkov za Svetlo.

Srdce, prekrásne srdce, je cestou do tohto Sveta, mladí priatelia. 

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s