Jediná túžba

Dostaneme sa do bodu, kedy si začneme uvedomovať túžby. Hm, uvedomenie bolo už dávno, tak pochopíme, že v túžbach rozlišujeme, i to sme však robili už dávnejšie, tak zistíme, že medzi túžbami vyberáme. Nakoniec však,  sme i vybrali, po chvíli odložili, pretože nás túžby nenaplnili a naše vnútra pátrajú ďalej, vo svojej vrodenej nespokojnosti, ktorá sama o sebe je túžbou. A odrazu si uvedomíme, že sme naplnení jedinou túžbou. Zostala len jediná. Táto túžba nás sprevádza dlhé storočia, tisícročia, je s nami po veky od počiatku Stvorenia. A touto túžbou sme nadšení, pretože jej nasledovaním, zrakom upreným do diaľky k nám preblesne prenádherné svetlo, radosť ukončenia našej bytosti, šťastie Úplnosti.

Kto toto pocítil, vie, čo znamená slovo Úplnosť. Pre mňa je úplnosť konečné uvoľnenie. Uvoľnenie duše. Oslobodenie. Pokoj a šťastie.  Cítil som to od vekov. Dlho som ju vnímal na pozadí svojej bytosti.  Avšak vždy som tento tichý hlas prerušil a umlčal. Bol som ako pútnik na púšti. Po veky som sa túlal púšťou, prekračoval duny, s rozpálenými chodidlami stúpal ku fatamorgánam na horizonte a mihotajúci vzduch ma napĺňal nádejou, že moja duša nájde pokoj.

Po nekonečných hľadaniach som prišiel ku samému sebe. Ku svojej jedinej túžbe, ktorá vo mne bola po všetky veky. Rozumiem ako Boh túži po návrate ku samému sebe. Spenená vlna sa vracia späť do Mora. Zrnko peľu sa ponára do Zeme. Prijíma živiny, napĺňa sa nektárom šťastia jedinej túžby po konečnom splynutí.

Všetky bytosti túžia po splynutí. Po šťastí. Po úplnosti. Všetky skutky sveta sú vykonávané len pre konečnú Úplnosť.  Kto vytuší pred Kráľovnou zástupy vojakov, umelcov, šašov, stratégov i vodcov, aby zastreli zrak pred oslnivou krásou samotnej Kráľovnej? Všetci tieto zástupy, vo svojej radosti, ľúbení, nenávisti a lačnosti, slúžia Kráľovnej samotnej, pretože Ona túži, aby k nej pristúpila len priezračná duša.

Ako som mohol nevnímať túto prekrásnu túžbu? Veď bola po celý ten čas pri mne? Bola vo mne, niesol som ju ako nádherný kvet. Trpezlivo čakala ako nekonečne cnostná a tichá nevesta. Nikdy ma neopustila, verná a milujúca. Ak som ju zavrhol, zostávala v tichu, ani slovom ma neodsúdiac, milovala ma, ako svojho milovaného. Môj milovaný Bože ….

Túžim po nej. Túžim po ňom. Túžim po objatí milovaného Otca a Matky. Túžim po úplnosti v Bohu. Po kráse, po Srdci života.

Nič iné.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s