Meditácia – Spolupráca s Učiteľom

Posadíme sa pohodlne, vzpriamime chrbticu, aby životodarná energia mohla prúdiť kanálom Sušumny čo najlepšie, bez prekážok. Uvoľníme celé telo, počnúc nohami, bruchom, hruďou, rukami, oddýchnuť necháme svalom na celej hlave. Necháme sa unášať lahodným zvukom píšťalky do krajiny kľudu, ticha, kde myšlienky nami nepozorované odlietajú a miznú. Sme tichí, stíšení a s radosťou precítime predzvesť našeho božstva, keď vkĺzneme do vnútra našej bytosti, pocítiac veľký mier, pokoj celého Stvorenia, milovaného Boha, našej  láskyplnej podstaty.

A naozaj, pocítime teplo v našej hrudi a brána Srdca sa pomaly otvára, lúče zlatistého Slnka prenikajú postupne von darovať svetu teplo, nehu všeobíjmajúcej lásky. Je úsvit a v našom srdci nastáva nový deň, deň nových skúseností, vedomostí, deň dotyku s večnosťou. Pohladíme slnkom záhradu svojho srdca a v strede na najkrajšom mieste rozvíja svoje lístky lotosový kvet. To je kvet poznania našej božskej podstaty, v ňom sa odráža Svetlo celého vesmíru a kvapky dažďa nehy Stvoriteľa vytvárajú na ňom krištáľovú, čistú rosu. To je kvet spojenia s vyššími duchovnými hierarchiami a osvetlený tvojim Srdcom stáva sa symbolom lásky, dobra a slobody. Cítiš jeho láskavé vibrácie, sú ti veľmi známe, blízke a ty porozumieš, že si sa spojil so svojim Učiteľom. Popros ho o pomoc, nech hladí svojou nežnou rukou brázdy v tebe a vedie ťa životom opatrne, plného ducha a poznania.

A zaraduj sa s ním svojej slobode, zaraduj sa na svojej ceste, lebo tvoja radosť je Učiteľovou radosťou. S úsmevom nes jeho Svetlo, hoci aj cez najťažšie prekážky, lebo on vie, že občas máš hodinu tuhého boja, ale ty vieš, vždy zvíťazíš. Dobrou náladou najlepšie pomáhaš Učiteľovi. Nech tvoj duch žiari, lebo v duchu sa nachádza Pravda. Keď môžeš dať Svetlo, neváhaj. Otváraj cestu Srdca tým, ktorí zaklopú. Vtedy budeš hovoriť k ľuďom a vedz, že slová, ktoré odomkýňajú sú prosté, jednoduché. Takto vlievaj radosť do ľudských duší, tým prinášaš dary Stvoriteľovi vesmíru. Skutočne, premýšľaj o hviezdach, ktoré neustále darúvajú ľuďom svoj svit. Buď podobný týmto hviezdam a dávaj ľuďom Učiteľovu múdrosť, lásku, poznanie. Lebo len keď je všetko rozdané môžeš dostávať. Pracuj preto v mene Učiteľa a kamkoľvek ideš nes so sebou jeho Svetlo. Nech oheň tvojho Srdca plápolá plameňom nekonečného súcitu. Len miluj a pomáhaj. Neposudzuj veľa, len konaj s láskou v Srdci, tvor a vynaliezaj ako Svetlo vniesť do života. Učiteľ sa nachádza za každým prejavom tvojho Srdca a ver, že spoločne budujete nové základy zjavenia Krásy, základy nového posvätného Sveta.

A teraz, keď si uzrel žiarivú budúcnosť, upevňuj sa v dôvere, viere a statočnosti, pokúšaj sa uprostred každého dňa hľadať žiaru Svetla. A predsa, keď neľahká skúška zatieni tvoj deň, Učiteľ vie ako držať ochranu nad tebou. Preto usmerňuj svoje srdce k nemu, naozaj, on najlepšie vidí mraky nad tebou a ochráni ťa. A pouč sa jeho nehe. Keď spolu s ním rozsievaš po Zemi zázračné kvety nehy, zažínaš v nekonečnosti nové hviezdy.

A takto otvorený jeho pomoci, zázraky Učiteľa budú rásť, tvoj svet sa bude meniť a uprostred záhrady lásky vzrastie tvoja múdrosť. Nech láska rozžiari tvoje Srdce a naplní Zem súcitom a pomocou. Nech zvíťazí láska a krása ducha.

Pomaly si uvedomíme, že budeme meditáciu končiť, vrátime sa vedomím do miestnosti, uvedomíme si telo, zhlboka sa nadýchneme a otvoríme oči.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s