„Ľudskými rukami a ľudskými nohami“

Popri všetkých predpovediach, popri všetkých oslavovaných menách, názvoch, popri proroctvách, popri metódach, popri veľhlasných článkoch, popri výrokoch,  prúdi ešte jeden život. Jeho Krása je tak očarujúca, že i duša si oddýchne a načerpá nové sily. Jeho svetlo je tak nežne prenikajúce, že prekrýva všetky bolesti a neprávosti kozmu. Tento prúd, ako prúžok živej vody, obnovuje túžbu a radosť žiť, nezávisiac však od nich, buduje nové porozumenie, poznanie a úplné pochopenie. Nie je už odsudzovanie, nie je už  prevyšovanie sa jeden nad druhým. Tento prúd prináša uvoľnenie, hlbokú voľnosť, umocnené krásou ľudského srdca, v spojení so srdcom Vesmíru, v uvedomení si krásy a nehy Otca a Matky.

Čuduj sa svete, prúd sa rozhodol čudne, vynecháva hlasný prejav a plynie ticho v pozadí hlavných udalostí. Plynie v obyčajnom živote, každého človeka. Posledný bude prvým, i tak si to neuvedomujúc, len slobodne plynie, plynie a plynie, sám sebe pre radosť, pre Krásu vesmíru.

Ako výhonky nového stromu jeho vetvy prenikajú potichu, nenápadne, v ústraní základy stavieb starého sveta. Rozrušujú ich, prechádzajú cez popukané kamenné základy, nebojujúc, netlačiac, nesúperiac, len potvrdzujú vôľu novej Doby.  Ale i to je hra, pretože všetko prebieha v láske, v nepopieraní, len v naznačovaní a utvrdzovaní nového a krásneho. Nový, tichý prúd je tu, prúdi v nás.

Nech všetci osudom predurčení ľudia, splynú hlboko s týmto prúdom. Možno menej slov, ale viacej pochopenia, i keď slová mnohokrát v snahe porozumieť, predsa len odrážajú tento tichý, nový prúd. Nech každého človeka jeho túžba nesie do hĺbok jeho vlastnej Pravdy, vzbudzujúc v jeho bytí neopakovateľné volanie, krásne pozvanie na vlastnú cestu, na vlastné porozumenie života, prostredníctvom srdca, vytvárajúc podľa najlepších a najkrajších predstáv slobodný život, v jednote zámeru s týmto prúdom.

Nech ľudia poznajú mystérium lásky, ako skôr úplné pochopenie, blízkosť, hlboké odpustenie. Sama o sebe však zostáva tichom, najkrajším tichom, rozletom ducha, darujúca neustále slobodu, právo na život a jeho ochranu. Nech sa ako ľudstvo navrátime do pôvodných spevov planéty, ktoré neustala vo svojom vnútri spievať od dávnych vekov. Každý tichý človek je zvukom Planéty, jej neopakovateľné melódie, znejúce v harmónii so sférami bratských a sesterských svetov.

„Ľudskými rukami a ľudskými nohami“, obrazne sa hovorí o čarovnej premene Zeme. Veľká zmena začína zmenou človeka, nech sa teda milovaný človek zmení. Nech nasleduje krásu, lásku, nech spojí tieto dva aspekty do poznania, do nového hlbokého poznania, zhrnúc celé doterajšie bytie do jednej chápajúcej existencie.

Prajem všetkým, aby sa ponorili do svojho ticha, nech všetci blízki ľudia načúvajú svoje ticho, ako plynúci láskavý život, ako odpoveď na svoje otázky a túžby. Z ticha obyčajného každodenného života sa zrodí človek. Takto vojde do krásy a lásky, vojde do rieky poznávania, vojde do rieky vedúcej do milovaného Domova. Tú krásu je vidieť už teraz.

Bude treba ešte veľa síl. Avšak v uvedomení si vzájomnej blízkosti, v prepojení všetkých čiastočiek súladného života, podpory a ochrany nás všetkých energiami, ktorým hovoríme Láska a Svetlo, prenesieme sa cez ťažkosti týchto chvíľ. Jednota v srdciach, spolupráca na viditeľnej úrovni, je veľká nová energia, veľké pozvanie do budúcnosti, veľká krása prítomnej práce. Nech každý predurčený človek, pocíti a prežije tento aspekt tichého prúdu. Nech prežije v tichosti rozvinutie tohto kvetu Zeme a Kozmu, vo svojom otvorenom srdci.

Prajem všetkým odvahu, odhodlanie, silu nasledovať svetielko krásy a lásky pred svojim vnútorným zrakom. Choďte svojimi cestami, svojimi precíteniami, svojimi vyjadreniami Svetla. Tak prinesieme nový život vo svojej rozmanitosti a nepredvídanej Kráse.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s